پرسش های متداول

• سایت بساز و بفروش چه کارهایی انجام می دهد؟

سایت بساز و بفروش چند هدف کلی را دنبال می کند:

 1. در گام اول تلاش می کنیم تا با کمک افرادی که در یکی از رشته های مختلف هنری تبحر دارند هنرهای مختلف را به صورت گام به گام آموزش بدهیم.
 2. در گام دوم امکان فروش کالاهای تولید شده توسط هنرمندان و هنرجویان را فراهم می کنیم.
 3. در گام سوم که به نوعی با گام دوم در ارتباط است امکان خرید کالاهای تولید شده را برای کاربران عمومی مهیا خواهیم کرد.
 4. یکی دیگر از اهداف بساز و بفروش امکان سفارش تولید کالا با ویژگی های خاص است که تمامی تولیدکنندگان سایت می توانند تولید آن کالا را برعهده بگیرند.
 5. علاوه بر این، قسمتی برای بهره بردن از تجربیات شخصی کاربران در زمینه های مختلف در نظر گرفته شده است تا کاربران بتوانند از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.
• اگر هنگام کار با قسمتی از سایت با مشکل برخورد کردم و به اصطلاح سایت هنگ کرد چه باید بکنم؟

در این گونه موارد ممکن است اشکال از مرورگر یا شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت شما باشد. اولین اقدام رفرش کردن صفحه است (استفاده از کلید f5). در صورتی که مشکل برطرف نشد از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+R برای رفرش کردن صفحه و پاک کردن cash استفاده کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد از مرورگر دیگری استفاده کنید.

• چرا باید به سایت بساز و بفروش اطمینان کنم؟
 • تا زمانی که کالای خریداری شده به دست شما نرسد و مدیریت سایت از رضایت شما مطمئن نشود وجه به حساب فروشنده واریز نخواهد شد.
 • وجه پرداختی شما به حساب شخص واریز نخواهد شد بلکه مستقیما به حساب شرکت «هنرپروران آروین پارتاک» واریز می شود و هرگونه سو استفاده مالی از آن غیرممکن است.
 • اگر کالایی که خریداری کرده اید با آنچه که در سایت معرفی شده بود مغایرت داشت با ارسال ادله کافی می توانید وجه خودتان را پس بگیرید.
 • سیستم واریز وجه در سایت بساز و بفروش بهترین روش برای ضمانت وجه پرداختی شماست. در این روش بعد از دریافت کالا و اطمینان از اصالت کالای دریافتی وجه به حساب فروشنده واریز می‏شود. ضمن این که شما بعد از تحویل کالا تا ۲۴ ساعت فرصت دارید تا از محصول دریافتی شکایت کنید و از واریز وجه به حساب فروشنده جلوگیری نمایید.
• چطور می توانم عضو سایت بساز و بفروش بشوم؟

برای عضویت می توانید از طریق گزینه «ورود/ثبت نام» اقدام کنید.

• عضویت در سایت بساز و بفروش چه مزیتی دارد؟

با عضویت در سایت بساز و بفروش از مزایای زیر بهره مند می شوید:

 1. امکان خرید یا فروش کالا
 2. ثبت کالای سفارشی
 3. اطلاع از تخفیف های ویژه
 4. امکان ثبت فروشگاه اختصاصی
 5. اختصاص پکیج برنز به کاربران صاحب فروشگاه
 6. شرکت در قرعه کشی های دوره ای
• آیا بعد از ثبت نام در سایت امکان تغییر اطلاعات کاربری وجود دارد ؟

بله، بعد از ورود به حساب کاربری خود، در قسمت ویرایش پروفایل می توانید اطلاعات کاربری خودتان را تغییر دهید.

• اگر زمینه هنری من در سایت وجود نداشت چطور می توانم در سایت فعالیت کنم؟

اگر زمینه فعالیت شما در سایت بساز و بفروش پیش بینی نشده بود می توانید از طریق فرم «تماس با ما» با مدیران سایت ارتباط برقرار کنید و مطلب آموزشی تان را ارسال کنید تا در صورت صلاحدید، زمینه فعالیت مورد نظر شما به سایت اضافه شود.

• آیا امکان عضویت به عنوان یک شخص حقوقی و دارای شرکت در بساز و بفروش وجود دارد؟

خیر. شما فقط به عنوان یک شخص حقیقی می توانید در بساز و بفروش فعالیت کنید اما می توانید نام فروشگاه خودتان را همان نام شرکت قرار بدهید.

• چطور می توانم توی سایت بساز و بفروش «فروشگاه» داشته باشم؟

بعد از عضویت در سایت از طریق گزینه «ثبت/ورود به فروشگاه» می توانید صاحب فروشگاه اختصاصی بشوید.

• آیا هنگام ثبت فروشگاه استفاده کردن از نام مستعار اشکالی دارد؟

استفاده از نام مستعار سبب بروز مشکلاتی در هنگام واریز وجه خواهد شد بنابراین شما باید نام و نام خانوادگی خودتان را به صورت صحیح وارد کنید. اگر قبلا اطلاعات خودتان را به درستی وارد نکرده اید می توانید از طریق ویرایش پروفایل در پنل کاربری خود این اطلاعات را اصلاح کنید.

• آیا ثبت فروشگاه هزینه دارد؟

خیر. شما با عضویت در سایت صاحب پکیج برنز خواهید شد و بر اساس آن می توانید بدون هیچ هزینه ای فروشگاه تان را ثبت کنید.

• فروشگاه در سایت بساز و بفروش چه ویژگی هایی دارد؟

در فروشگاه اختصاصی تان می توانید محصولات خودتان را قرار بدهید و مقالات آموزشی که برای سایت ارسال کرده اید را مشاهده کنید. همچنین در فروشگاه شما قسمت های مختلفی از جمله معرفی فروشنده، بنرهای تبلیغاتی، کالاهای تخفیف دار، فروشگاه دوستان و… وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

• آیا امکان فعالیت همزمان در چند رشته هنری وجود دارد؟

بله، جهت حمایت از انواع تولیدات هنرمندان هیچگونه محدودیتی برای تولید و فروش کالا در زمینه های مختلف و غیر مرتبط به هم وجود ندارد.

• چگونه می توانم آمار بازدید از فروشگاه خود را در سایت افزایش بدهم؟

یکی از امتیازاتی که وب سایت بساز و بفروش برای تولیدکنندگان در نظر گرفته است امکان ویژه نمودن فروشگاه است. شما از طریق تماس با مدیریت سایت و ثبت فروشگاه خود به عنوان «فروشگاه ویژه» می توانید آمار بازدید بالاتری نسبت به سایر فروشگاهها داشته باشید.

• آیا می توانم چند فروشگاه داشته باشم؟

خیر. هر کاربر با یک اکانت فقط امکان ساخت یک فروشگاه را دارد.

• من کالایی را ثبت کرده ام اما حذف شده، علت آن چیست؟

مدیریت بساز و بفروش قبل از انتشار محصول آن را بررسی و تایید می کند. ممکن است که محصول شما فاقد عکس بوده و یا عکس های ارسالی شما مشخصات مورد نظر سایت را نداشته و به همین دلیل آن محصول از فروشگاه شما حذف شده است.

• زمینه های همکاری با سایت بساز و بفروش چیست؟

هدف سایت بساز و بفروش تولید محتوای با کیفیت است. اگر شما در زمینه ای سررشته دارید می توانید مطالب آموزشی در مورد آن زمینه خاص را برای مدیران سایت ارسال کنید و در قبال آن حق التحریر دریافت کنید. همچنین می توانید با ارسال تجربیات شخصی خود در زمینه های مختلف (مثلا آشپزی، خانه داری، نگهداری از وسایل، سفر، آرایشی و…) هم با ما همکاری داشته باشید.

گاهی ممکن است مطلب آموزشی مورد نظر شما قبلا در سایت کار شده باشد در این صورت شما با تکمیل کردن مطلب آموزشی منتشر شده از همان مزایای گفته شده برخوردار خواهید شد.

به عنوان مثال شال گردن مردانه تولید کنید اما ببینید که توی سایت این مطلب قبلا توسط هنرمند دیگری کار شده است. در این شرایط شما می توانید مطلب ارائه شده در سایت را تکمیل کنید. مثلا ریزه کاری هایی را به مطلب اصلی اضافه کنید که به سایر کاربران در تولید آن محصول کمک کند. حتی می توانید با ارسال عکس ها و فیلم های کوتاهی از مراحل تولید آن محصول مطلب منتشر شده را تکمیل کنید.

• حق التحریر در نظر گرفته شده برای هر مطلب چگونه محاسبه می شود؟

مطلب ارسالی می تواند شامل یک و یا تمامی موارد زیر باشد: 

 • محتوای آموزشی
 • ترجمه مطلب از منابع اینترنتی
 • ارسال عکس از مراحل تولید کالا
 • تهیه فیلم آموزشی 
 • نکات تکمیل کننده آموزش

مدیران سایت با توجه به دسته بندی بالا حق التحریر هر مطلب را محاسبه می کنند. با توجه به متغیر بودن حق التحریر محاسبه شده این مبلغ بعد از ارسال محتوا توسط کاربر مشخص می شود.

• مطلب ارسالی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مطلب باید تالیفی و یا گردآوری شده از سایر منابع منتشر شده درباره آن موضوع باشد ولی به هیچ عنوان نباید از منابع دیگر کپی برداری شده باشد. در صورتی که تشخیص داده شود که مطلبی از منابع اینترنتی کپی برداری شده است هیچ حق الزحمه ای به آن پرداخت نمی شود.

در مورد مقالات ترجمه شده باید متن نهایی کاملا روان و قابل فهم باشد و علاوه بر متن ترجمه لینک مرجع مقاله هم ارسال شود.

موضوعاتی که قرار است توسط نویسنده کار بشود توسط مدیران وبسایت تعیین می شود. انتخاب و کار روی هر موضوعی بدون مشورت با مدیران وبسایت قابل قبول نخواهد بود.

محتوای مطلب باید کاملا آموزشی باشد.

نکات ریز آموزشی هر مطلب باید در آن مطلب ذکر بشود.

متن نوشتار باید به زبان ساده و قابل فهم باشد و از نوشتن به صورت عامیانه یا استفاده از کلمات شکسته پرهیز بشود.

در صورتی که در متن اصطلاحی تخصصی در زمینه هنری مورد نظر به کار رفت باید توضیح آن اصطلاح برای کاربران داده شود.

عکس های هر مطلب باید مرتبط با مراحل تهیه آن موضوع باشد. این عکس ها باید دارای کیفیت مطلوب بوده و قابلیت انتشار داشته باشند. تعداد عکس هر مقاله به موضوع آن بستگی دارد و حداقل آن ۳ عدد است.

فیلم های آموزشی باید در کوتاهترین زمان بیشترین محتوا را داشته باشند. یک فیلم می تواند شامل تمامی مراحل آموزش و یا تنها در بر گیرنده یک نکته ریز آموزشی باشد.

در صورتی که توسط مدیران سایت احساس نیاز شد، نویسنده مطلب باید فیلم یا عکس آموزشی مورد صلاحدید مدیران را به مطلب خود اضافه کند.

عکس ها و فیلم های آموزشی باید به صورت فایل های ضمیمه به همراه فایل تایپ شده مطلب در نرم افزار word از طریق پنل مدیریت ارسال بشود.

مطلب آموزشی بعد از انتشار در سایت به ازای ۱۰۰۰ بازدید اول و یا قرار گرفتن در صفحه اول صفحه جستجوی گوگل پورسانت جداگانه ای دریافت خواهد کرد.

مطلبی را که ارسال می کنید باید کاملا مرتبط با یک موضوع خاص باشد. مثلا مطلبی تحت عنوان «آموزش بافتنی» نمی تواند مدنظر سایت بساز و بفروش باشد بلکه شما باید دقیقا مشخص کنید که مطلب شما در مورد چه چیزی است؟ فرض کنید که شما توانایی بافت «شال گردن مردانه» با ویژگی های خاصی را دارید. مطلب شما هم باید دقیقا مرتبط با همان محصول باشد. هر چقدر بتوانید مطلب تان را بیشتر به یک موضوع خاص ارتباط بدهید مسلما بهتر خواهد بود.

نگران اشکالات ویرایشی مقاله هایتان نباشید چون مدیران سایت هر مطلبی را قبل از انتشار از نظر نگارشی بررسی خواهند کرد.

• اگر یک آموزش بسیار طولانی باشد چطور در سایت بساز و بفروش منتشر می شود؟

در صورتی که مطلبی طولانی باشد معادل چند مطلب مجزا در نظر گرفته می شود.

• جهت ارسال مطالب از چه طریقی با مدیران سایت ارتباط برقرار کنیم؟

وقتی که شما به عنوان یک فروشنده در بساز و بفروش ثبت نام کرده باشید در پنل مدیریت فروشنده می توانید وارد گزینه «ارسال مقاله» بشوید و مطلب مورد نظرتان را در محل مشخص شده بنویسید. در این قسمت امکان آپلود عکس ها و احیانا فیلم های مربوط به مطلب شما نیز وجود دارد.

• آیا کاربر برای فعالیت در سایت بساز و بفروش نیاز به مجوز دارد؟

هدف اصلی سایت بساز و بفروش حمایت از کسانی است که در زمینه ای فعالیت دارند اما دسترسی آن ها به بازار فروش محدود است. بنابراین فعالیت در این وب سایت نیاز به هیچ مدرکی ندارد لیکن کاربران می توانند دوره های تخصصی که گذرانده اند را در بیوگرافی خود بیاورند.

• چگونه می توان به سایت شما اعتماد کرد و اطلاعات شخصی خود را در اختیار شما قرار داد؟

با توجه به اینکه سایت بساز و بفروش تابع قوانین و مقررات وضع شده توسط جمهوری اسلامی ایران جهت فعالیت در فضای مجازی است تمام تلاش خود را می کند تا فضای امنی را برای خرید و فروش محصولات شما فراهم آورد. به همین منظور مسئولان سایت بساز و بفروش تمام تلاش و امکانات لازم را برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما به کار خواهند برد. کلیه قوانین و مقرارت را رعایت کرده و مجوزهای لازم را از مراجع ذی صلاح اخذ نموده است و جایی برای نگرانی و شبهه باقی نمی ماند.

• آیا اطلاعاتی که کاربر هنگام ثبت نام در سایت ثبت می کند برای سایر کاربران قابل رویت است؟

خیر، کلیه اطلاعات شما به صورت محرمانه است و تنها هنگامی که مشتری برای خرید یک کالا اقدام کند، اطلاعات پستی و شماره تماس مشتری جهت ارسال محصول در اختیار فروشنده قرار می گیرد ولی سایر اطلاعات کاربر کاملا محفوظ است.

به طور کلی اطلاعات شما در وب سایت بساز و بفروش کاملا محرمانه است و تنها نام کاربری، نام فروشگاه و زمینه فعالیت شما برای دیگران قابل رویت است.

• نحوه خرید از سایت بساز و بفروش چگونه است؟
 1. زمانی که خریدار اقدام به خرید محصولی می کند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی هزینه آن محصول را به حساب شرکت هنرپروران آروین پارتاک واریز خواهد کرد.
 2. تولیدکننده از طریق سایت بساز و بفروش از تقاضای خریدار مطلع می شود و ظرف مدت دو روز کاری محصول مورد نظر را برای خریدار ارسال می کند و کد رهگیری محموله ارسال شده را در سایت ثبت کند.
 3. سایت بساز و بفروش ۲۴ ساعت بعد از دریافت کالا توسط خریدار وجه را به حساب فروشنده واریز می کند.
 4. خریدار بعد از دریافت محصول ۲۴ ساعت فرصت دارد تا در صورتی که محصول مورد نظر نسبت به آنچه که توسط تولیدکننده در سایت اعلام شده بود تفاوت هایی از نظر کیفیت، اندازه، رنگ و… داشت شکایت خود را از طریق گزینه «تیکت» در پنل کاربری به اطلاع مدیران سایت بساز و بفروش برساند تا از پرداخت وجه به تولیدکننده جلوگیری شود.
• وجه کالا را واریز کرده ام حالا چطور می توانم کالا را رهگیری کنم؟

بعد از واریز وجه فروشنده دو روز کاری فرصت دارد تا کالا را برای شما ارسال کند. وقتی که کالا توسط فروشنده ارسال شد کد رهگیری را در سایت ثبت خواهد کرد و شما از طریق پنل کاربری خودتان قسمت «تاریخچه خرید» می توانید با استفاده از همین کد رهگیری و مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات پستی (http://newtracking.post.ir/) وضعیت کالای خودتان را ردیابی کنید.

• وجه را واریز کرده ام اما کالا به دستم نرسیده است؟

زمانی که شما وجه را پرداخت می کنید فروشنده دو روز کاری فرصت دارد تا کالا را برای شما ارسال کند. اگر در این مدت کالا توسط فروشنده ارسال نشد وجه شما به طور کامل به شماره شبایی که در پروفایل کاربری تان وارد کرده اید واریز خواهد شد.

• آیا امکان دسترسی به خریدهای قبلی و قیمت آنها برای کاربران وجود دارد؟

بله، در سایت بساز و بفروش تمامی فعالیت های شما در قسمت «تاریخچه خرید» ثبت می شود و شما می توانید فعالیت های سابق خودتان را بررسی کنید.

• چرا نظری که داده ام در سایت نشان داده نمی شود؟

نظرات شما قبل از انتشار توسط مدیریت سایت بررسی می شود و بر اساس قوانین سایت بساز و بفروش پیام هایی که حاوی اطلاعات تماس یا لینک وب سایت شخصی است نمایش داده نخواهد شد.

• چطور می توانم بن تخفیف دریافت کنم؟

بن تخفیف توسط فروشنده ها تعریف می شود و با توجه به خرید شما از آن فروشنده ممکن است به شما تعلق بگیرد. البته ممکن است در مناسبت های خاص بن های تخفیف به ایمیل شما ارسال شود.

• در مورد محصولاتی که به صورت پس کرایه ارسال می شود هزینه ارسال کالا را چطور می توانم محاسبه کنم؟

شما می توانید از طریق لینک «محاسبه نرخ مرسولات پستی» که در فوتر سایت قسمت «لینک های مفید» قرار دارد این محاسبه را انجام بدهید.

• اگر کالایی که خریده ام با کالایی که در سایت معرفی شده بود مغایرت داشت چه اقدامی باید بکنم؟

اگر کالا نسبت به آنچه در سایت معرفی شده بود از نظر مشخصات ظاهری و سلامت فیزیکی تفاوت داشت شما باید به محض دریافت کالا و نهایتا تا ۲۴ ساعت شکایت خودتان را از طریق گزینه «تیکت» در پروفایل کاربری به اطلاع مدیران سایت بساز و بفروش برسانید. شکایت شما توسط مدیران سایت بررسی می شود و در صورتی که هر یک از طرفین (فروشنده یا خریدار) حرف طرف مقابل را قبول کند مساله با مرجوع کردن کالا (اگر حق با خریدار باشد) و یا واریز وجه کالا توسط وب سایت بساز و بفروش به حساب تولید کننده (اگر حق با تولیدکننده باشد) خاتمه می یابد ولی در صورتی که هیچ کدام از طرفین ادعای طرف دیگر را قبول نکنند مدیریت سایت بساز و بفروش به عنوان داور و با بررسی شواهد هر دو طرف، قضاوت خواهد کرد و دو طرف موظف هستند که به نظر اعلام شده احترام بگذارند.

• اگر نتیجه یک شکایت مشخص کرد که کالا باید مرجوع بشود هزینه ارجاع آن بر عهده چه کسی است؟

بر عهده کسی است که به عنوان مقصر شناخته شده است. اگر فروشنده ای مقصر شناخته شد خریدار باید کالا را به صورت پس کرایه برای فروشنده برگرداند.

• اگر فروشنده ای مقصر شناخته شود آیا سایت با او برخوردی خواهد کرد؟

مدیران سایت بساز و بفروش بعد از بررسی سابقه فروشنده در خریدهای قبلی درباره ادامه فعالیت فروشنده در سایت تصمیم گیری خواهند کرد و در صورت تکرار این مشکل از فعالیت فروشنده جلوگیری خواهد شد.

• هزینه ارسال کالا بر عهده چه کسی است؟

هزینه ارسال کالا در مورد هر کالا در مشخصات آن کالا و توسط فروشنده اعلام خواهد شد. ممکن است فروشنده هزینه ارسال کالا را به عنوان یک امتیاز برای فروش محصول خودش بر عهده بگیرد و یا این که تمامی هزینه ارسال را بر عهده خریدار بگذارد و کالا به صورت پس کرایه برای خریدار ارسال می شود تا بعد از دریافت کالا هزینه آن را به مامور پست پرداخت کند.

• آیا امکان ارسال کالا برای سایر استانها فراهم است؟

از نظر سایت بساز و بفروش ارسال کالا برای تمامی نقاط کشور بلامانع است و خریدار باید پس از بررسی هزینه ارسال کالا در مورد خرید آن تصمیم بگیرد.

• آیا تمام پرداختها بصورت آنلاین است؟

بله، تمامی پرداخت ها چه توسط خریدار به حساب سایت بساز و بفروش و چه توسط سایت بساز و بفروش به حساب خریداران و تولیدکنندگان به صورت آنلاین خواهد بود. به جز هزینه پس کرایه که بعد از تحویل کالا باید به متصدی پست پرداخت شود.

• آیا صفحه های پرداخت آنلاین در وب سایت شما امنیت لازم را دارد؟

بله، سایت بساز و بفروش تمام تلاش خود را برای تامین فضای امن برای پرداخت شما فراهم خواهد کرد ضمن این که با رعایت نکات زیر در تمامی پرداختهای آنلاین به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد:

الف) در قسمت آدرس (Address bar) مرورگر، به جای پروتکل http باید حتما پروتکل امن https نوشته شده باشد.

ب) هنگام وارد کردن اطلاعات کارت خود از صفحه کلید مجازی استفاده نمایید.

ج) بعد از باز شدن صفحه پرداخت، از وجود قفل زرد (طلائی) رنگ در قسمت بالا سمت راست صفحه مطمئن شوید. در صورتی که علامت را مشاهده نمی کنید از ورود اطلاعات حساب خود جدا خودداری کنید.

• اگر تمایل به خرید یک محصول داشتم چطور می توانم با فروشنده ارتباط برقرار کنم؟

شما از طریق نظرات می توانید سوال های خودتان را در مورد کالای عرضه شده از فروشنده بپرسید.

• آیا می توانم با تولیدکننده در خارج از فضای سایت خرید و فروش کنم؟

تبادل اطلاعات تماس در سایت بساز و بفروش ممنوع است و در صورت مشاهده، پنل کاربری شما محدود یا حذف خواهد شد. ضمن این که وب سایت بساز و بفروش هیچ مسئولتی در قبال خرید و فروش هایی که واریز وجه آن ها در خارج از محیط سایت انجام شود را بر عهده نخواهد گرفت.

• هزینه هر محصولی که فروختم چطور به حسابم واریز می شود؟

زمانی که محصول مورد نظر یک خریدار توسط شما برای او ارسال شد با استفاده از کد رهگیری زمان تحویل کالا به خریدار مشخص می شود. در صورتی که خریدار از محصول مورد نظر اعلام رضایت کند و یا ظرف مدت ۲۴ ساعت شکایتی از طرف او مطرح نشود هزینه به حساب شما واریز خواهد شد.

• کالای فروخته شده را از چه طریقی برای خریدار ارسال کنم؟

تنها راه ارسال مورد قبول سایت بساز و بفروش ارسال از طریق پست است.

• زمانی که کسی کالایی را سفارش داد اطلاعات پستی خریدار را از کجا بدست بیاورم؟

بعد از این که خریدار در سبد کالا خرید خودش را نهایی کرد و وجه مورد نظر را واریز کرد اطلاعات پستی خریدار در اختیار شما قرار می گیرد.

• اگر بعد از فروش کالایی خریدار از محصول اعلام نارضایتی کرد چه اتفاقی می افتد؟

اگر خریدار از محصول ارسالی شما اعلام نارضایتی کرد مدیریت سایت دلایل خریدار را بررسی می کند و با شما در میان می گذارد. در صورتی که هر یک از طرفین (فروشنده یا خریدار) حرف طرف مقابل را قبول کند مساله با مرجوع کردن کالا (اگر حق با خریدار باشد) و یا واریز وجه کالا توسط سایت بساز و بفروش به حساب فروشنده (اگر حق با تولیدکننده باشد) خاتمه می یابد ولی در صورتی که هیچ کدام از طرفین، ادعای طرف دیگر را قبول نکند مدیریت سایت بساز و بفروش به عنوان داور و با بررسی شواهد هر دو طرف، قضاوت خواهد کرد و دو طرف موظف هستند که به نظر اعلام شده احترام بگذارند.

• آیا بعد از ثبت سفارش امکان تغییر ویژگی های خواسته شده وجود دارد؟

در صورتی که وجه کالا را پرداخت کرده باشید امکان تغییر ویژگی های کالای سفارشی وجود ندارد چرا که تولیدکننده بر اساس ویژگی های اعلام شده توسط شما مواد اولیه را تامین کرده و تولید کالا را شروع کرده است.

• آیا بعد از ثبت کالای سفارشی می توانم سفارشم را لغو کنم؟

تا زمانی که تولیدکننده ای را انتخاب و وجه را واریز نکرده باشید امکان لغو سفارش وجود دارد ولی بعد از این مرحله تولیدکننده مواد اولیه را تامین می کند و تولید کالای شما را شروع می کند بنابراین بعد از واریز وجه نمی توانید سفارش خودتان را لغو کنید.

• کالایی را سفارش داده ام اما در طول مدت تعیین شده توسط تولیدکننده کالای من آماده نشده است؟

اگر چنین اتفاقی بیفتد و تولیدکننده بعد از گذشتن زمان تعیین شده تقاضای زمان بیشتری بکند به ازای هر روز تاخیر (تا سقف دو برابر زمان تعیین شده) ۵ درصد از مبلغ کالا کسر می شود. مثلا اگر قرار بود که کالا را ظرف مدت ۵ روز تحویل دهد از روز ششم تا روز دهم هر روز ۵ درصد از مبلغ کالا کسر می شود (و این مبلغ به حساب خریدار بازگشت داده خواهد شد) و بعد از روز دهم سفارش لغو و مبلغ به حساب خریدار برگشت داده می شود.

ضمن این که تولیدکننده خاطی از لیست تولیدکننده های دریافت سفارش کالا حذف می شود.

• آیا تولیدکننده های سایت بساز و بفروش امکان تولید هر نوع کالایی را دارند؟

کالاهای سفارشی ثبت شده به اطلاع تمامی تولیدکننده های سایت می رسد و هر کدام از آن ها با توجه به قیمت پیشنهادی شما و مدت زمانی که برای تولید کالا نیاز دارند سفارش شما را قبول می کنند اما اگر تولید کالای پیشنهادی شما خارج از توانایی تولیدکننده های سایت باشد مسلما سفارش شما بی نتیجه خواهد بود.

• هزینه ارسال کالای سفارشی بر عهده خریدار است یا فروشنده؟

به طور معمول هزینه ارسال کالای سفارشی بر عهده خریدار است مگر اینکه تولید کننده به عنوان یک امتیاز برای خریدار هزینه پست را تقبل کند و در قسمت توضیحات به آن اشاره کند.

• آیا امکان تبلیغ آموزشگاه در سایت وجود دارد؟

بله، جهت اطلاع از شرایط و ثبت تبلیغات می توانید با مدیریت سایت تماس بگیرید و از شرایط آن مطلع بشوید.