راهنمای ثبت فروشگاه

اگر توانایی ساخت مخصول دست ساز هنری را دارید و به دنبال بازاری برای فروش آن هستید توصیه می کنیم فروشگاهی را به صورت رایگان در سایت بساز و بفروش راه اندازی کنید. برای ثبت فروشگاه به ترتیب زیر عمل کنید:

بر روی گزینه «ورود/عضویت» در نوار بالایی سایت کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود دو قسمت مجزا وجود دارد. قسمت سمت راست مربوط به کاربرانی است که قبلا عضو سایت شده اند و تمایل به ورود پیشخوان اختصاصی خودشان را دارند.

اگر قصد عضویت در سایت را دارید باید در قسمت سمت چپ فیلدهای مربوط به ایمیل و رمز عبور را تکمیل کنید.

دقت داشته باشید که انتخاب رمز عبور ضعیف از ادامه ثبت نام شما جلوگیری می کند. بنابراین سعی کنید که رمز عبور قوی انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه «فروشنده هستم» فیلدهای جدیدی برای شما باز می شود که باید آن ها را تکمیل کنید.

پس از تکمیل فیلدهای مورد نیاز شما می توانید به عنوان فروشنده عضو سایت بساز و بفروش بشوید و پیشخوان فروشنده خودتان را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که انتخاب رمز ضعیف در این مرحله هم مانع از ادامه عضویت شما خواهد شد.

در پیشخوان فروشنده می توانید محصول اضافه کنید و سایر فعالیت های خودتان را مدیریت کنید.

عضویت در سایت از طریق موبایل

اگر خواستید با تلفن همراهتان عضو سایت بشوید باید به همین شیوه پیش بروید و غیر از کمی تفاوت ظاهری اصل موضوع هیچ تفاوتی با چیزی که در بالا گفتیم ندارد.

مزایای عضویت در سایت بساز و بفروش

اگر به عنوان فروشنده عضو سایت شده اید می توانید فروشگاه اختصاصی رایگان با آدرس اختصاصی یکتا داشته باشید و از آن برای معرفی فروشگاه خخودتان به سایرین استفاده کنید. این فروشگاه با آدرس اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید محصولات خودتان را در آن عرضه کنید. ضمن اینکه امکان قبول سفارش ساخت کالا هم برای شما فراهم می شود.

به عنوان یک فروشنده باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • شما در قبال محصولی که برای فروش عرضه می کنید مسئول هستید و در صورتی که خریدار نسبت به کیفیت و سلامت محصول شکایتی را ثبت کند و مشخص شود که شما مقصرید هزینه محصول به حساب خریدار مسترد خواهد شد و هزینه پستی بازگشت محصول بر عهده شما خواهد بود.
 • محصولات شما باید نو و آکبند باشند و از فروش محصولات دست دوم جدا خودداری کنید.
 • فروشگاه شما باید همواره فعال و به روز باشد. این فعالیت می تواند شامل افزودن کالاهای جدید، حذف کالاهای ناموجود یا حتی تکمیل توضیحات هر یک از کالاها باشد.
 • کالایی را در فروشگاه خود ثبت کنید و موجود بزنید که آن را موجود داشته باشید و اگر خریداری قصد خرید آن را داشت بتوانید ظرف مدت تعیین شده برای او ارسال کنید.
 • تنها راه ارسال محصول در سایت بساز و بفروش از طریق اداره پست است و شما موظفید که محصول را طی حداکثر دو روز کاری برای خریدار ارسال کرده و کد رهگیری آن را در سایت ثبت کنید.
 • هزینه ارسال کالا بر عهده خریدار است و در پروسه خرید به مبلغ نهایی که باید توسط خریدار واریز شود اضافه می شود.
 • هزینه محصول فروخته شده ۲۴ ساعت بعد از دریافت محصول توسط خریدار به حساب شما واریز خواهد شد.
 • سایت بساز و بفروش هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مالیات فروشندگان بر عهده نخواهد گرفت.

در شرایط زیر فروشگاه شما غیرفعال خواهد شد:

 1. اگر در خرید و فروشی خریدار شکایت کند و مشخص شود که مقصر شما بوده اید.
 2. اگر فروشگاه شما حداکثر به مدت دو ماه هیچ فعالیتی نداشته باشد.
 3. اگر کالایی را موجود زده باشید ولی از ارسال آن در مدت زمان معین شده سر باز بزنید.