راهنمای ثبت فروشگاه

اگر محصولی را تولید می کنید و به دنبال بازاری برای فروش آن محصول هستید توصیه می کنیم فروشگاهی را به صورت رایگان در سایت بساز و بفروش راه اندازی کنید. برای ثبت فروشگاه به ترتیب زیر عمل کنید:

  1. بر روی گزینه «فروشگاه شخصی شما» کلیک کنید.
  2. قسمت بالایی این فرم مربوط به کسانی است که قبلا ثبت فروشگاه کرده اند و با وارد کردن نام انگلیسی فروشگاه و رمز عبورشان می توانند به پنل مدیریت فروشگاه شان وارد شوند. شما باید بر روی گزینه ثبت فروشگاه در پایین همین فرم کلیک کنید و در صفحه باز شده مشخصات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه ثبت فروشگاه کلیک کنید. یادتان باشد که نام انگلیسی فروشگاه یک نام یکتا و منحصر به فرد است که همان نام کاربری شما برای ورود به پنل فروشنده خواهد بود و نام عمومی فروشگاه همان نام معرف فروشگاه شما به دیگران است.
  3. بعد از ثبت فروشگاه از طریق گزینه «مدیریت فروشگاه» در نوار بالایی سایت، به پنل «مدیریت فروشگاه» وارد شوید.

بعد از ثبت فروشگاه می توانید محصولات مورد نظر خودتان را در آن قرار بدهید.

به عنوان یک فروشنده باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

شما در قبال محصولی که برای فروش عرضه می کنید مسئول هستید و در صورتی که خریدار نسبت به کیفیت و سلامت محصول شکایتی را ثبت کند و مشخص شود که شما مقصرید هزینه محصول به حساب خریدار مسترد خواهد شد و هزینه پستی بازگشت محصول بر عهده شما خواهد بود.
محصولات شما باید نو و آکبند باشند و از فروش محصولات دست دوم جدا خودداری کنید.
فروشگاه شما باید همواره فعال و به روز باشد. این فعالیت می تواند شامل افزودن کالاهای جدید، حذف کالاهای ناموجود یا حتی تکمیل توضیحات هر یک از کالاها باشد.
کالایی را در فروشگاه خود ثبت کنید و موجود بزنید که آن را موجود داشته باشید و اگر خریداری قصد خرید آن را داشت بتوانید ظرف مدت تعیین شده برای او ارسال کنید.
تنها راه ارسال محصول در سایت بساز و بفروش از طریق اداره پست است و شما موظفید که محصول را طی حداکثر دو روز کاری برای خریدار ارسال کرده و کد رهگیری آن را در سایت ثبت کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید قیمت محصول را به گونه ای در نظر بگیرید که ارسال کالا برای خریدار رایگان باشد. این باعث می شود که خریداران بیشتری تمایل به خرید محصول شما پیدا کنند.
هزینه محصول فروخته شده ۲۴ ساعت بعد از دریافت محصول توسط خریدار به حساب شما واریز خواهد شد.
سایت بساز و بفروش هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مالیات فروشندگان بر عهده نخواهد گرفت.

در شرایط زیر فروشگاه شما غیرفعال خواهد شد:

اگر در خرید و فروشی خریدار شکایت کند و مشخص شود که مقصر شما بوده اید.
اگر فروشگاه شما حداکثر به مدت دو ماه هیچ فعالیتی نداشته باشد.
اگر کالایی را موجود زده باشید ولی از ارسال آن در مدت زمان معین شده سر باز بزنید.