آموزش ساخت بند عینک با مهره چوبی

عکس ساخت بند عینک با مهره چوبی

بدلیجات – آموزش ساخت بند عینک با مهره چوبی بسیار راحت است و شما با ابزار و وسایل محدود می توانید در یک زمان کوتاه بند عینک با مهره چوبی زیبایی درست کنید.

بساز و بفروش (B&B) | بساز – بند عینک به خاطر باز بودن دست شما در ایده پردازی و گسترش خلاقیت تنوع بسیار فراوانی دارد. بندهای عینک متنوعی در بازار وجود دارد که با نخ، سیم یا زنجیر و در شکل های مختلف با مهره های تزیینی زیبا عرضه شده اند. شما هم به راحتی می توانید بند عینکی خاص را مطابق با میل و سلیقه خودتان در منزل بسازید. بند عینک، نوستالژی مناسبی برای تطبیق مد با زیورآلات بانوان است. شما می توانید بند عینک دست سازتان را با اکسسوری های زیبای خود ست کرده و حتی از آن در مجالس استفاده کنید. پیش از این آموزش ساخت بند عینک ساده با بند کفش و بند عینک مرواریدی را به شما آموزش داده بودیم. در این مقاله قصد داریم تا آموزش ساخت بند عینک با مهره چوبی را کنار یکدیگر کار کنیم.

عکس بند عینک با مهره چوبی

مزیت های استفاده از بند عینک با مهره چوبی

 • خاصیت جذاب این بند عینک با مهره چوبی باعث دو برابر شدن زیبایی عینک شما می شود. شاید داشتن عینکی رنگی با بندهای منحصر به فرد، دیگران را به وجد بیاورد و تاثیر بسزایی در زیبایی صورت شما بگذارد.
 • برای کسانی که در طول روز فعالیت زیادی داشته و امکان افتادن عینک از روی چشمشان وجود دارد، بند عینک علاوه بر زیبایی ظاهری می تواند از افتادن و شکستن شیشه های عینک جلوگیری کند.
 • ساخت بند عینک با مهره چوبی دست شما را برای انتخاب رنگ های متنوع در آن باز می گذارد.
 • بند عینک با مهره چوبی نسبت به سایر انواع بند عینک وزن کمتری دارد.
 • مهره های چوبی کمتر باعث ایجاد حساسیت بر روی پوست شما می شوند.

عکس بند عینک با مهره چوبی

مواد لازم برای ساخت بند عینک با مهره چوبی

 • قلاب عینک ۲ عدد
 • حلقه اتصال ۵ میل
 • بست سربند ۷ میل
 • مهره چوبی در رنگ های مختلف (با توجه به نوع انتخاب و سلیقه)
 • ستاره، پروانه، یا گل پارچه ای
 • سیم مفتولی مخصوص زیورآلات و یا نخ های رنگی (سیم های مفتولی در رنگ های مختلف طلایی، برنزی و نقره ای در بازار موجود است.)

ابزار مورد نیاز برای ساخت بند عینک با مهره چوبی

برای ساخت بند عینک با مهره چوبی ابزار زیر لازم است:

 • سیم چین برای بریدن سیم مفتولی
 • دم گرد برای گرد کردن و حلقه ای کردن سیم
 • دم باریک برای پرس کردن بست سربند

هر کار هنری، نیازمند ابزار و وسیله های مخصوص به آن است. برای خرید این ابزار حتما یک بار آن ها را در دست قرار داده و فشار دهید، اگر ابزار نرم و قابل انعطاف بود، برای شما مناسب است. حتما در خرید ابزار دقت کنید. چون ابزار با کیفیت ارتباط مستقیمی با میزان خستگی شما در مراحل انجام کار دارد.

مراحل ساخت بند عینک با مهره چوبی

مرحله اول: تهیه نخ بند عینک

مقداری نخ و یا سیم مفتولی را حدود ۸۰ سانتیمتر جدا کنید. این اندازه ای استاندارد برای ساخت بند عینک با مهره چوبی است. اما شما می توانید بسته به این که می خواهید بند عینک شما آویزان باشد یا کوتاه تر باشد این اندازه را کمتر یا بیشتر بگیرید. استفاده از سیم مفتولی به کار شما استحکام می دهد اما به علت قابلیت انعطاف پذیری نخ، توصیه می کنیم که از نخ استفاده کنید.

عکس اندازه گرفتن سیم مفتولی

مرحله دوم: آماده کردن بند

اگر از سیم مفتولی استفاده می کنید، می توانید سر سیم را چند دور به دور خود بپیچید و سپس با دم گرد، سر سیم را به صورت حلقه درآورید. شما می توانید از حلقه اتصال برای سر آن استفاده کنید.

در صورت استفاده از نخ، سر نخ را گره ای کور زده و سپس با استفاده از  بست سربند و دم باریک، سر نخ را بسته و به یکدیگر بچسبانید و حلقه اتصال را به بست سربند متصل کنید.

عکس دم باریک

مرحله سوم: کار کردن مهره های چوبی در بند عینک

این مرحله با توجه به ذوق و قریحه شما می تواند متفاوت باشد. شما می توانید از مهره های چوبی همرنگ و یا در رنگ های مختلف استفاده کنید و در بین آن ها خرج کار بزنید. خرج کار، مهره های تزیینی براق ریزی هستند که در بازار به وفور می توانید پیدا کنید. توجه داشته باشید که چیدمان مهره های  چوبی بند عینک حتما باید متقارن باشند.

مهره ها را به ترتیب در داخل سیم مفتولی و یا نخ کنید. در بین آن ها می توانید از گل های پارچه ای و شکل های زیبای ریز طلایی و نقره ای استفاده کنید.

قلاب عینک را به کمک حلقه اتصال، به بند عینک و یا سربند متصل کنید.

عکس ساخت بند عینک ساده

مرحله چهارم: بستن کار

زمانیکه تمامی مهره ها را عبور دادید، مانند ابتدای کار، ته نخ و یا سیم را پیچانده و یا گره بزنید و به کمک بست، کار را ببندید و سیم اضافی را بچینید. سپس حلقه ای فلزی از بست سربند رد کنید.

عکس بند عینک دست ساز

مرحله پنجم: اتصال قلاب بند عینک با مهره چوبی

این مرحله مرحله تکمیلی کار است. دو عدد قلاب عینک را به سر و یا ته کار به قسمت حلقه فلزی، اتصال دهید.

مدل بند عینک با مهره چوبی

تمامی مراحل ساخت بند عینک با مهره چوبی را توضیح دادیم اما تغییر در نوع، شکل و رنگ آن به ذوق و ایده شما هنرمندان عزیز بستگی دارد. در ادامه چند نمونه بند عینک با مهره چوبی را گذاشته ایم تا بتوانید از آن ها ایده بگیرید:

عکس بند عینک


عکس بند عینک با مهره های چوبی


عکس بند عینک با مهره چوبی


آموزش بند عینک با مهره چوبی


آموزش بند عینک با مهره های چوبی


آموزش ساخت بند عینک با مهره چوبی


آموزش ساخت بند عینک با مهره های چوبی


بند عینک با مهره


عکس بند عینک دست ساز


عکس بند عینک زیبا


عکس بند عینک هنری


عکس بند عینک فانتزی


عکس بند عینک با مهرهامیدواریم که این آموزش انگیزه های لازم را در شما بوجود بیاورد تا دست به کار بشوید و بند عینک های زیبایی را درست کنید و حتی از این طریق کسب درآمد کنید. هدف اصلی سایت بساز و بفروش هم همین است و دوست داریم شما بدون هیچ هزینه ای بتوانید در سایت ما فروشگاه اختصاصی داشته باشید و محصولات دستساز هنری تان را به فروش برسانید.

اگر سوال یا نظری در این باره دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *