آموزش تزیین یخچال جهیزیه عروس

عکس تزیین یخچال جهیزیه عروس

سفره آرایی – تزیین یخچال جهیزیه عروس به شکل های متنوعی انجام می شود. میوه ها، بطری ها، تخم مرغ و شیشه های ترشی و مربا مهمترین گزینه ها برای تزیین یخچال جهیزیه عروس است.

بساز و بفروش (B&B) تزیین کن – یکی از دغدغه های خانواده عروس برای فرستادن عروس خانم به خانه بخت تزیین یخچال جهیزیه است. تزیین یخچال جهیزیه عروس شامل تزیین میوه ها و سبزیجات، شیشه های ترشی و مربا، ژله، سالاد، گوشت، مرغ و ماهی می شود که برای هر کدامشان ایده های بسیار زیادی وجود دارد. هرچقدر که خلاقیت بیشتری به خرج دهید، یخچال عروس خانم جلوه بیشتری خواهد داشت. نکته ای که اهمیت دارد این است که خیلی از روش های تزیین یخچال جهیزیه عروس با روش هایی انجام می شود که مواد غذایی داخل یخچال خصوصا میوه های آن را بلااستفاده می کند. ما در سلسله مقاله های آموزش میوه آرایی قصد داریم تا روش هایی را به شما آموزش بدهیم که مواد داخل یخچال علاوه بر زیبایی منحصر بفرد دچار این مشکل نشوند و هیچ اسرافی بوجود نیاید. در این مقاله نکته های کلی درباره تزیین یخچال جهیزیه عروس را برای شما گردآوری کرده ایم.

عکس تزیین یخچال جهیزیه عروس

تزیین یخچال جهیزیه عروس؛ عرف یا سنت

در بعضی از شهرها تزیین یخچال عروس، نوعی رسم و جزو واجبات محسوب می شود و خانواده عروس خانم از چند روز قبل از مراسم عروسی، به دنبال بهترین ایده ها، خلاقیت ها و ترفندها برای تزیین یخچال عروس و داماد هستند. خوب است بدانید که رسم تزیین یخچال، فقط در داخل کشور ایران انجام می گیرد و کشورهای دیگر فقط برای دیزاین و طراحی داخلی منزل رغبت نشان می دهند و نهایت کاری که برای یخچال می کنند تزیین دستگیره و نمای بیرونی آن است.
توجه کنید که تزیین یخچال جهیزیه عروس نیازمند ریخت و پاش اضافی نیست و شما با همان مواد غذایی محدود می توانید یخچال را به زیبایی طراحی کنید.
به این موضوع فکر نکنید که مردم درباره شما چه می گویند. به این فکر کنید که خوشبختی و خوشحالی عروس و داماد مهم تر است و برای آن ها خاطره ساز خواهد شد. انجام این گونه تزیینات کاملاً سلیقه ای بوده و شما می توانید آن را انجام ندهید.

نکته هایی برای تزیین یخچال جهیزیه عروس

تزیین گوشت و مرغ و ماهی

گوشت، مرغ و ماهی از مهم ترین اقلام در یخچال عروس است که می توان آن ها را به زیباترین شکل ممکن تزیین کرد. این مواد باید در قسمت فریزر یخچال نگهداری شوند بنابراین دقت داشته باشید که جز در مواقع ضروری آن ها را داخل قسمت فریزر بگذارید تا فاسد نشوند.

عکس تزیین ماهی برای یخچال عروس

تزیین دسر و کیک

دسر و کیک یکی از مهم ترین خوراکی های داخل یخچال جهیزیه عروس است که دست شما برای تزیین آن ها باز است و خیلی خوب می تواند نظرها را به خودش جلب کند. شما می توانید با تزیین مدل های مختلفی از دسر و کیک برای نوعروس، هنر و سلیقه خودتان را نشان دهید.

عکس کیک یخچال عروس

تزیین سالاد یخچال جهیزیه عروس

برای تزیین یخچال بهتر است تا چند نوع سالاد تهیه کرده و آن را به همراه غذاهای فانتزی در طبقات بچینید.

عکس سالاد برای یخچال عروس

تزیین شیشه ها ترشی و مربا

تزیین شیشه های ترشی و مربای داخل یخچال جهیزیه از همه مهمتر است. شما می توانید با استفاده از درپوش های زیبا و روبان های رنگی به بهترین نحو ممکن آن ها را تزیین نمایید.

عکس روکش شیشه ترشی و مربا

تزیین فریزر جهیزیه عروس

تزیین فریزر عروس، بخشی راحت از دیزاین یخچال است، شما می توانید تمامی مواد غذایی را به صورت بسته های هم شکل بسته بندی کرده و با روبان های رنگی آن ها را تزیین کنید.

عکس تزیین یخچال جهیزیه عروس

تزیین ژله یخچال جهیزیه

یکی از ساده ترین و بهترین تزیین یخچال جهیزیه عروس، تزیین ژله است. این کار بسیار راحت و کم هزینه است و با ژله های مختلفی مانند ژله تزریقی، رنگین کمان، ژله رولی و… می توانید به یخچال عروس خانم زیبایی ببخشید. همچنین می توانید از شکلات و اسمارتیز برای تزیین آن استفاده کنید.

عکس تزیین ژله یخچال جهیزیه

تزیین بطری های یخچال عروس خانم

استفاده از بطری های نوشابه و یا آب به شکل عروس و داماد ایده زیبایی است که می تواند جلوه خاصی به بطری های یخچال بدهد.

عکس تززین بطری یخچال جهیزیه

در ویدئوی زیر روش ساده ای برای تزیین بطری به شکل عروس و داماد به شما نشان داده شده است:

 

تزیین میوه های یخچال جهیزیه

میوه ها و تزیین آن ها از همه چیز مهمتر است. شما می توانید به شکل های مختلفی آن ها را تزیین کنید و داخل طبقات یخچال قرار دهید. هندوانه یکی از میوه های خوشدست برای تزیین کردن است. روش های حکاکی بر روی هندوانه هم بسیار متفاوت است اما اگر تزیین هندوانه بدون برش را بلد باشید قطعا میوه تزیین شده شما ماندگاری بیشتری برای عروس و داماد خواهد داشت.

عکس الگوی کیک عروسی روی هندوانه

سعی کنید سایر میوه ها را هم با شیوه هایی ابتکاری و بدون برش زدن تزیین کنید تا کمتر اسراف شود و عروس و داماد هم رغبت بکنند که بعدا از آنها استفاده کنند.

عکس تزیین میوه یخچال جهیزیه عروس

تزیین تخم مرغ یخچال عروس خانم

تخم مرغ ها برای تزیین داخل یخچال جهیزیه عروس بسیار مناسب هستند و شما با دانستن روش های ابتکاری برای تزیین تخم مرغ می توانید آن ها را به راحتی تزیین کنید. یکی از روش های ساده و کاربردی تزیین تخم مرغ به روش دکوپاژ است که روش ساده و در عین حال زیبایی است.

عکس تزیین تخم مرغ به روش دکوپاژ

تزیین بیرون یخچال جهیزیه عروس

فراموش نکنید که تزیین بیرون و بدنه خارجی یخچال عروس هم به اندازه داخل آن مهم است. توصیه می کنیم روی بدنه خارجی را زیاد شلوغ نکنید و با استفاده از یک ست دستگیره و پیکسل متناسب بدنه یخچال را زیبا کنید.

عکس دستگیره یخچال عروس و داماد

کارهایی که برای تزیین یخچال جهیزیه عروس نباید انجام داد

درست است که دست شما برای ایده پردازی و خلاقیت تزیین یخچال جهیزیه عروس باز است اما بعضی از ایده ها نه تنها جوابگو نیست که تمام هنر شما را زیر سوال می برد. چند تا از این ایده های سوخته به شرح زیر است:

  • به هیچ وجه مرغ و گوشت را به شکل عروس و داماد در نیاورید. این کار نه تنها صحنه ای دلنشین ندارد بلکه بسیار منزجر کننده است و علیرغم زحمت فراوانی که دارد بازخورد خوبی نخواهد داشت. ضمن این که کمی بی توجهی می تواند باعث فساد این مواد پروتئینی بشود.

عکس تزیین مرغ به شکل عروس

  • سعی کنید برای تزیین یخچال جهیزیه عروس از مواد غذایی استفاده کنید که کمتر احتمال فاسد شدن آن ها وجود داشته باشد.
  • از مواد غذایی که باعث ایجاد بوی نامطبوع در داخل یخچال می شوند خودداری کنید. فرض کنید برای تزیین کنار ماهی از سیر ترشی استفاده بشود. قطعا اولین نفری که درب یخچال را باز می کند آخرین نفر از افراد خواهد بود!

امیدواریم که این نکات بتواند برای روزهای شاد شما موثر واقع بشود. اگر سوال یا نظری درباره تزیین یخچال جهیزیه عروس دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سایت بساز و بفروش حامی مشاغل خانگی و هنرهای دستی ایران است. شما می توانید از طریق سایت ما تجربه و هنر خودتان را در اختیار سایر هنردوستان قرار بدهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *